William Fevre Chablis Premier Cru Fourchaume 2015

Butelka w ręku 🙂

Robert Parker w jednym ze swoich wywiadów powiedział o Chablis Premier Cru „Fourchaume”, że jest to Premier Cru, które jakością nie odbiega od niedalekich parceli Grand Cru i śmiało mogło się do nich zaliczać. Fourchaume jest jedną z najbardziej znanych parceli Premier Cru w Chablis. Winnice znajdują się na północ od miasta Chablis na prawym brzegu rzeki Serein – w pobliżu znakomitych obszarów Grand Cru.
Ze względu na swoją lokalizację (winnice są narażone na wyższe temperatury niż inne winogrady Premier Crus.) – wina z tej części Chablis odróżniają się od innych Chablis Premier Crus swoimi zaokrąglonymi smakami cytrynowymi, które mimo to zachowują świeżą mineralność. Ważne jest, aby przypomnieć, że Fourchaume dzieli te same gleby  bogate w wapień kimerydzki, co winnice z parcel  Grand Cru.

Mapa Chablis – zdjęcie pochodzi z mdhamerica.com

Dzisiaj dowiem się, czy stwierdzenie Parkera jest prawdziwe – spróbuję wina jednego z najpopularniejszych producentów – Williama Fevre’a; William Fevre Chablis Premier Cru  „Fourchaume”     2015 – rocznik, który kupiłem na genuss7.de za 31,99 €.

Oko: czysty i krystaliczny, blady złoty kolor.
Nos: aromat limonki, zielonych melonów,  trawy i mokrych kamieni – bardzo aromatyczny bukiet.
Usta: bardzo dobrze zbalansowane chablis,  skoncentrowane, bogate, z przyjemną – nie przesadzoną kwasowością, dość długi limonkowy finisz.

Wnioski: Intensywne, zmysłowe i złożone – wyjątkowe Premier Cru Chablis. 92-93/100

Fourchaume w kieliszkach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *